Facebook Pixel

Помутніння скловидного тіла

Помутніння скловидного тіла

Іноді, людина може помічати у полі зору темні чи прозорі плаваючі плями або ж - прозорі тіла, схожі на черв’ячків (так звані – склисті черв’ячки). Будь-хто у будь-якому віці, може побачити помутніння такого типу, дивлячись на світлий фон, наприклад – небо або сніг. Це явище, пов’язане із будовою сітківки. З віком такі елементи починають з’являтися у полі зору все частіше та у більшій кількості.

Причини виникнення помутніння скловидного тіла

Трапляється, що у склоподібному тілі, що заповнює вітреальну порожнину ока, можуть виникнути помутнілі (тобто непрозорі) області, які відкидають тінь на сітківку і створюють візуальні перешкоди, схожі на мушок, хмаринки чи прозорих черв’ячків. Цей стан визначається як помутніння скловидного тіла, і може впливати на можливіть орієнтуватися у просторі, водити машину або читати. Частіше за все, помутніння скловидного тіла зумовлене природніми віковими процесами. Але також у склоподібний гель можуть потрапляти клітини крові, запальні або пігментні клітини, що так само може призводити до помутнінь.

За умови, якщо Вам заважають дані помутніння у повсякденному житті, Центр Клінічної Офтальмології рекомендує звернутися до офтальмохірурга з метою вирішення питання щодо вирішення даного стану хірургічним шляхом. Ця операція називається вітректомія.

Симптоми помутніння скловидного тіла

  • Мушки, хмаринки або “склисті черв’яки” у полі зору. Багато людей мають виражені симптоми такого типу, коли дивляться на світле небо, білу стіну, сніг або інші світлі площини. Якщо Ви пройшли перевірку зору у офтальмолога, і вона підтвердила, що ані відшарування, ані розриву сітківки не виявлено, то Ви можете  ігнорувати подібні симптоми.
  • Багато пацієнтів, які звертаються через занепокоєння “плаваючими мушками” у полі зору, можуть констатувати, що цей симптом стає менш вираженим вже через кілька місяців.
  • Проте, часто трапляються випадки, коли “плаваючі елементи” у полі зору тільки збільшуються і стають справжньою проблемою для людини. У такому разі вони свідчать про значне помутніння скловидного тіла.

Мушки, хмаринки або склисті черв`яки

Фактори ризику, що можуть призвести до помутніння скловидного тіла

Існує багато факторів ризику, що можуть спровокувати помутніння скловидного тіла, у тому числі:

  • Короткозорість
  • Відшарування сітківки
  • Розрив сітківки
  • Травма ока
  • Інтраокулярне запалення – тобто запалення внутрішніх структур ока
  • Крововиливи
  • Попередні оперативні втручання на оці.

Центр Клінічної Офтальмології пропонує послуги для вирішення проблеми зору

Діагностика допоможе дізнатися, чи потрібно перейматися проблемою «плаваючих» елементів у полі зору. Ознаки помутніння скловидного тіла можна виявити за допомогою огляду ока з розширеними зіницями.

Інші способи діагностики передбачають оптичну когерентну томографію (ОКТ), ультразвукове B-сканування та знімок сітківки.

Рішення про лікування залежить від скарг пацієнта, симптомів та результатів досліджень. Трапляються навіть випадки, коли помутніння склоподібного тіла виявляється під час офтальмологічного огляду, пов’язаного із іншою проблемою або профілактичним оглядом, хоча пацієнт не має жодних типових скарг. У такому разі, потрібне лише спостереження без втручання. Такий самий підхід застосовується до пацієнтів із скаргами, при обстеженні яких лікарі не знаходять значних відхилень від норми.

Проте, деякі люди, мають достатньо серйозні прояви помутніння скловидного тіла і тоді їм буде рекомендована вітректомія. До таких випадків, наприклад, відносяться явища, коли людина бачить досить великі скупчення або хмари, які рухаються вздовж переферії зорового поля або “зависають” безпосередньо по центру. Такі пацієнти скаржаться на те, що їм важко читати та/або керувати автомобілем.

Вітректомія проводиться із застосуванням місцевої анестезії. Під час процедури, видаляється майже весь склоподібний гель, щоб видалити «плаваючі мушки» та інші помутніння. Натомість, в око вводиться газова суміш або силіконова олія, які заміщають скловидне тіло.

 

Центр Клінічної Офтальмології має великий досвід із проведення успішних вітреоретинальних операцій. Пацієнти, які вже зверталися до нас, рекомендують нас іншим, саме через те, що наша команда професіоналів коректно вирішує різні проблеми сітківки.