Вітреоретинальна хірургія

Вітреоретинальна хірургія

Вітреоретинальна хірургія – це хірургічне лікування патологій чи ураження сітківки або скловидного тіла. Іноді, цей розділ оперативної офтальмології, також, називають – ендовітреальна хірургія. Сама операція називається - вітректомія.

У яких випадках проводяться вітреоретинальні операції?

  • Діабетична ретинопатія
  • Крововилив у скловидне тіло
  • Відшарування сітківки
  • Макулярний розрив (повний або частковий)
  • Макулярний фіброз – утворення рубцевої тканини на сітківці
  • Запалення внутрішніх оболонок ока, самий небезпечний з яких називається - ендофтальміт
  • Проникаючі поранення ока
  • При виникненні ускладнень, які спровокувала хірургія катаракти

Як проводиться вітректомія?

У Центрі Клінічної Офтальмології усі вітреоретинальні операції є мало- та мікроінвазивними, та проводяться інструментами калібру 23, 25 і 27 Ga  із функцією самоадаптивних розрізів, що не потребують шовної адаптації (за винятком деяких випадків). В процесі операції, хірург видаляє частину або усе склисте тіло із вітреальної порожнини. При лікуванні відшарувань сітківки, порожнина ока може бути заповнена фізіологічним розчином, силіконовою олією або газом, що допомагає зафіксувати сітківку і відновити зір. На відміну від газового міхура, що розсмоктується із часом сам по собі, силікон потрібно видаляти іншою операцією після проходження певного відновлювального етапу. Але потрібно знати, що при використанні тампонади газової суміші, не можна подорожувати літаками, доки вона не розчиниться в оці (майже один місяць).

Тривалість вітректомії та реабілітаційний період

Вітректомія є амбулаторною операцією, після проведення якої, Ви можете піти додому. Проводиться під місцевою анестезією. Тривалість середньостатистичної операції – 1 година.

Після процедури, Центр Клінічної Офтальмології надає пацієнту медичні препарати для використання у післяопераційний період та чіткі інструкції щодо їхнього застосування. Лікар офтальмолог пояснює правила поведінки під час реабілітаційного періоду з метою повноцінного відновлення та терміни, у які Ви зможете повернутися до свого повсякденного життя.

Люди, які обрали Центр Клінічної Офтальмології для проведення вітреоретинальної операції, отримують висококваліфіковану хірургічну допомогу, пакет оригінальних післяопераційних препаратів та безкоштовні післяопераційні огляди протягом місяця.

 

Ми знаємо, що зважитись на операцію не просто. Але у багатьох випадках – це єдиний спосіб зберегти або відновити зір та насолоду життям! Зі своєї сторони, наша команда робить усе задля комфортного перебування у нашій клініці та повернення до яскравих вражень від бачення!