Неінфекційний увеїт

Увеїт – це запалення судинної оболоноки ока. 

Неінфекційний увеїт та його причини

Неінфекційний увеїт – це запалення ока, при якому не виявляється ані присутність бактерій, ані вірусів, здатних його спровокувати. – У такому разі, запалення є наслідком іншого захворювання, яке впливає на одну із систем організму. Іноді, взагалі, неможливо виявити конкретних причин неінфекційного увеїту. У такій ситуації, може мати місце аутоімунна реакція пацієнта. Це означає, що, з невідомої причини, організм реагує на  власні клітини ока так, ніби вони є іншородними, створюючи при цьому симптоми захворювання. Один із них: при погляді виникає відчуття затуманеності, яке в даному випадку пояснюється у потраплянням імунних клітин у склоподібний гель, який заповнює око. Оскільки такий увеїт, безпосередньо, впливає на задній відрізок ока, він має ще й другу назву – задній увеїт.

Увеїт може мати тривалий перебіг, викликати ускладнення та суттєве погіршення зору. Хоча у багатьох пацієнтів увеїт трапляється лише один раз, бувають випадки рецидиву, що можуть статися напротязі кількох місяців або року із моменту першого виявлення та лікування.

Симптоми неінфекційного увеїту

Увеїт задніх структур ока вражає зону навколо циліарного тіла, сягаючи краю сітківки. Це може вплинути на інші внутрішні структури ока, включаючи всю сітківку та її кровоносні судини. Неінфекційний увеїт може розвинутися несподівано і включати такі симптоми:

  • Почервоніння очей разом із появою больових відчуттів або без них
  • Чутливість до яскравого світла
  • Помутніння зору
  • Раптова поява плаваючих елементів у полі зору (плями або хмаринки).

Центр Клінічної Офтальмології звертає Вашу увагу! При виникненні таких симптомів, негайно зверніться до лікаря! Задній увеїт є дуже небезпечним захворюванням очей, яке може призвести до втрати зору!

Центр Клінічної Офтальмології пропонує послуги для вирішення проблеми зору

Щоб запобігти серйозних ускладнень, увеїт необхідно лікувати терміново! Часто для лікування пропонується застосовання очних крапель на основі кортикостероїдів, оскільки вони зменшують запалення, але, на жаль, вони мають обмежений діапазон застосування та викликають небажані побічні ефекти.

Для розширення засобів лікування та мінімізації побічних явищ існує ефективний засіб – OZURDEX® (інтравітреальний імплантат дексаметазону). Цей препарат схвалено Американською Ассоціацією по питанням Лікувальних Засобів саме у напрямку лікування неінфекційного увеїту.

За умови комплексного лікування, іноді, використовують різноманітні очні краплі для зменшення симптомів захворювання, але не для лікування першопричини. Такі краплі допомагають зменшити біль, набряк, почервоніння ока.

Центр Клінічної Офтальмології рекомендує інтравітреальну терапію для ефективного і швидкого усування проблеми неінфекційного увеїту. Суть інтравітреальної терапії полягає у прямому введенні ліків тонкою голкою прямо в око. Це допомагає доставити ліки у потрібну зону ока, зменшуючи їх системний вплив на організм. Досвідчені лікарі нашої клініки успішно проводять інтравітреальні введення вже багато років.

Центр Клінічної Офтальмології наголошує! – Не дивлячись на те, що зараз інтравітреальні ін’єкції є дуже поширеною процедурою, проводити її має лише професіонал із багатою практикою!

Реабілітаційний період

Зазвичай, після процедури пацієнти не відчувають болю. Зір відновлюється практично повністю, у залежності від того, як швидко пацієнт звернувся за допомогою.

Для лікування неінфекційного увеїту, частіше за все, потребується одна ін’єкція (за умови відсутності системних захворювань сполучної тканини, таких як ревматизм, хвороба Бехтєрєва та ін.). Лікувальний ефект від внутрішньоочної ін'єкції зберігається протягом шести місяців. Обов'язково необхідно дотримуватись графіку офтальмологічних оглядів!

В Центрі Клінічної Офтальмології ми турбуємося про високий рівень власної роботи! Задля цього, ми використовуємо найновітніші препарати та обладнання! Які б проблеми зору Вас не турбували, Ви можете комфортно вирішити їх у нас!