Лазерне лікування глаукоми

Лазерні методики лікування в одну мить здобули велику популярність як компроміс між ліками і традиційною хірургією очей.

  • Переваги лазерної хірургії ока при глаукомі та подальше лікування

Багато пацієнтів, що страждають від глаукоми, реагують на лазерні процедури досить добре. У результаті лазерного лікування, деякі з них можуть безпечно відсунути необхідність проведення традиційної хірургічної операції на деякий(!) час або і зовсім її уникнути. Але, у будь-якому разі, після проходження лазерного лікування, ще кілька тижнів необхідно продовжувати приймати ліки, щоб максимізувати ефект проведеної процедури та переконатися у сталих показниках внутрішньоочного тиску.

Лазерна хірургія допомагає багатьом людям у решті решт позбавитись від необхідності приймати ліки. Хоча і не в усіх випадках. – Ви маєте розуміти, що Ваша ситуація – індивідуальна, і довіряти своєму лікарю, який враховує усі нюанси(!) і може визначити, чи Вам все ще потрібні ліки.

Лазерна хірургія – це швидко і зручно. Через 1-2 години після операції лікар має перевірити Ваш внутрішньоочний тиск. А потім Ви можете піти додому і відновити свою нормальну діяльність.

Ускладнення від лазера мінімальні. Саме тому ця процедура стає дедалі популярнішою.

Лазерна трабекулопластика вікдкритокутової глаукоми

Найпоширеніший тип лазерної хірургії глаукоми – трабекулопластика (інша назва – трабекулотомія). Вона застосовується при відкритокутовій глаукомі. Процедура займає від 10 до 15 хвилин. Вона безболісна і виконується у кабінеті лікаря. Лазер, котрий використовується для трабекулотомії, представляє собою світловий промінь високих енергій, орієнтованих на дренажний кут ока. На відміну від того, що багато людей уявляють собі лазер небезпечним, бо “він може пропалити дірку в оці”, – це не так! Лазерне лікування очей – один з найбезпечніших методів вирішення проблем зору!

У процесі лікування глаукоми лазером, у дренажній системі ока формуються мікроскопічні отвори, щоб відбувався відтік надлишкової внутрішньоочної  рідини та як наслідок – оптимізація внутрішньоочного тиску. Зазвичай, спочатку обробляється певна частина трабекулярної сітки ока. При необхідності, обробити іншу частину цієї системи, може бути призначена додаткова процедура.

Лазерна периферійна іридотомія (LPI) для закритокутової глаукоми

Ця процедура використовується для того, щоб створити умови, за яких рідина ока буде надходити від задньої камери безпосередньо до передньої камери ока. Для цього у райдужній оболонці ока створюється отвір. Це дозволяє рідині обходити свій звичайний маршрут, яким вона слідує при розвитку закритокутової глаукоми.

Процедура проводиться амбулаторно.

  • Переваги периферійної іридотомії та подальше лікування

Лазерна периферична іридотомія – це найкращий спосіб для призупинення розвитку закритокутової глаукоми різного ступеня тяжкості. Цей лазер найчастіше використовується для лікування анатомічно вузького дренажного кута, щоб запобігти його закриванню і, як наслідку, – нападів глаукоми і сліпоти. 

Цей метод допомагає відновити зір та відмовитись від подальшого прийняття медикаментозних препаратів. Але у перші дні після процедури потрібно буде продовжувати приймати ліки, які призначить Центр Клінічної Офтальмології.

Циклофотокоагуляція методами MicroPulse P3 та G-Probe

Циклофотокоагуляція допомагає знизити кількість внутрішньоочної рідини в оці, руйнуючи частину циліарного тіла, що виробляє цю рідину. Така операція, як правило, призначається у випадках підвищеного внутрішньоочного тиску, якщо інші традиційні методи лікування (включаючи хірургічні операції із метою налагодження дренувальної системи ока) не дали належного результату або не могли бути проведені через певні протипоказання.

Трансклеральна циклофотокоагуляція (MicroPulce P3) працює за таким принципом: енергія лазера спрямовується через зовнішню оболонку ока, щоб досягти і знищити частинки циліарних відростків, які продукують внутрішньоочну рідину,  не завдаючи шкоди іншим тканинам. При ендоскопічній циклофотокоагуляції (G-Probe), інструмент поміщається всередину ока через хірургічний розріз, так що енергія лазера спрямовується безпосередньо на циліарну тканину тіла.

  • Переваги циклофотокоагуляції та подальше лікування

Циклофотокоагуляція допомагає зупинити глаукому на термінальній стадії, тобто зменшити біль у оці та нормалізувати тиск. Легко переноситься і не потребує багато часу для повернення до звичайного життя. Циклофотокоагуляція нормалізує внутрішньоочний тиск. У деяких випадках дозволяє відмовитись від закрапування ліків.

Може проводитись повторно, що дуже важливо у боротьбі із глаукомою, оскільки вилікувати її повністю, поки що, нажаль, неможливо.

Центр Клінічної Офтальмології пропонує лазерну хірургію із використанням найсучаснішого обладнання. А наш професійний і дбайливий персонал допоможе Вам почуватися комфортно під час процедури! Чим скоріше Ви звернетеся до нас, тим більше шансів якнайкраще відновити Ваш зір!