Лазерні методики лікування

Лазерне лікування заслужено займає своє місце серед найпопулярніших лікувальних заходів сьогодення. У порівнянні із медикаментозним та хірургічним лікуванням, лазерні технології відрізняються своєю ефективністю, безпечністю; виключають кровотечу і не потребують відмови від звичайного способу життя.

Переваги лазерного лікування

Принцип роботи лазерних систем полягає у концентрації світлового променю на конкретних точках оброблюваної зони – одна за одною. Зазвичай офтальмологічний лазер сягає лише 10/1 міліметра тканини, якої торкається. У результаті його роботи, травмована або патологічна тканина “сгорає” – оскільки відбувається коагуляція білкових елементів. Таким чином, лазер може перешкодити розростанню патологічних судин в оці, а значить – і розвитку хвороб, пов’язаних із цим негативним явищем. І також, ця здатність лазерних технологій допомагає “виключити” із ока неактивні ділянки, які перешкоджають нормальному постачанню та функціонуванню здорових тканин навколо. У результаті “горіння” проблемних ділянок, в яких вже не відбуваєтся кровообігу, інші, сусідні зони починають отримувати належні речовини та стимули. Одночасно активується вироблення речовин, які сприяють зціленню самого захворювання.

Лазерні методики лікування

Як проводиться лікування лазером?

Лазерні операції проводяться в амбулаторних умовах із застосуванням новітнього, безпечного обладнання. Анестезія робиться за допомогою закрапування знеболювальних крапель. Виключенням є лише процедура циклофотокоагуляції, яка відбувається під місцевим знеболенням. Усі пацієнти відмічають, що процедура майже або цілком безболісна.

Сама ж лазерна маніпуляція виглядає наступним чином: лікар спрямовує спеціальну лінзу на око. Для пацієнта лазер виглядає як яскраве світло та спалахи.

Пацієнти можуть повернутися додому, під наглядом близьких, одразу після лазерної операції. А до звичайної щоденної діяльності – вже на наступний день. Із незвичайний відчуттів можна відмітити тимчасові відчуття подразнення в оці та розмиття зору.

Інформація, яку потрібно знати щодо поведінки після лазерного лікування

Протягом 10-14 днів рекомендовано:

  • Не приймати ванну, не відвідувати сауну чи баню. На цей час користуйтесь теплим душем.
  • Загальна кількість рідини, випитої за добу не повинна перевищувати 1,5 л
  • Необхідно відмовитись від гострої, солоної їжі, алкогольних напоїв, міцного чаю та кави.
  • Уникати переохолодження
  • Уникати тютюнового диму
  • Чергувати кожні 30 хвилин зорового навантаження, із відпочинком – 15 хвилин
  • Три тиждні після процедури потрібно лімітувати фізичні навантаження. Особливо – різкі нахиляння.

При болях, різкій втраті гостроти зору або почервонінні пролікованого лазером ока, Центр Клінічної Офтальмології закликає Вас зв’язатися із Вашим лікарем.

Центр Клінічної Офтальмології використовує сучасне і безпечне обладнання для проведення лазерного лікування очей. Враховуючи результативність та зручність лазерних методик для пацієнтів, наша команда вважає їх одним із найкращих сучасних заходів!