Лікування косоокості

Ми прагнемо забезпечити комплексну допомогу дітям і дорослим, які страждають на косоокість, амбліопію та ністагмою (некотрольоване коливання одного чи обох очей). Наші висококваліфіковані та досвідчені педіатричні офтальмологи відомі на місцевому та національному рівнях успішним лікуванням загальних, а також складних випадків косоокості.

 Лікування косоокості

Центр Клінічної Офтальмології лікує такі випадки косоокості:

  • Виявлення косоокості у ранньому віці

Початкова стадія косоокості може бути діагностована під час звичайного огляду ока. Рекомендується, попіклуватися про перший офтальмологічний огляд  якомога швидше після народження дитини (в ідеалі – вже у пологовому будинку або на протязі першого місяця життя). Особливо важливо зреагувати швидко, у ситуації, якщо у Вашій сім'ї вже були випадки косоокості чи амбліопатії або ж – хтось із родичей вимушений носити товсті окуляри. Після повного огляду очей, офтальмолог може сказати точно чи присутня якась патологія, яка саме і як її лікувати. 

  • Лікування косоокості у дітей

Очі починають працювати разом із самого раннього дитинства і продовжують правильно функціонувати у тандемі протягом усього життя. Ми можемо сфокусувати кожне око на певному об'єкті або у певному напрямку, незалежно від кута відносно нас самих. Одночасно наш мозок поєднує зображення кожного ока в ментальну картину, яка дозволяє нам бачити в трьох вимірах (3D). Але, нажаль, приблизно в двох із кожних 100 дітей, очі із різних причин не працюють разом, супутньо. Коли обидва ока не можуть бути водночас спрямовані або зосереджені на одному об’єкті/ в одному напрямку – такий стан називається косоокість.

  • Лікування косоокості у дорослих

Багато дорослих також мають косоокість – або з дитинства, або ж – розвинуту у дорослому віці (наприклад, після травми чи операції на мозку). Центр Клінічної Офтальмології особливо уважно ставиться до проблем косоокості та ністагму у дорослих. Гарна новина полягає у тому, що жодна людина не є занадто старою для лікування косоокості! 

 Методи лікування косоокості

Лікування косоокості допомагає випрямити очі і відновити бінокулярне (двоочне) бачення. У деяких випадках косоокості, дитині призначають окуляри, що допоможуть випрямити очі. Інші процедури можуть передбачати хірургічне втручання для виправлення незбалансованого очного м'язу або видалити катаракту, що також здатна спричиняти косоокість у дітей та дорослих. У деяких випадках амбліопатії (коли одне око практично не бере участі у зоровому процесі) проводяться процедури для пониження  зору сильного ока, у результаті яких, пасивне око стає активнішим і взаємодія очей покращується.

У випадку езотропії (коли одне або обидва ока розгорнуті до перенісся) дуже маленьким дітям рекомендована хірургічна операція для налаштування функцій очей.

Дитяча супутня езотропія полягає у тому, що відбувається пересічення кутів зору обох очей, що викликає подвоєння предметів. У такому випадку, часто допомагають окуляри. Вони змушують очі фокусуватися правильно без докладання надзусиль. Якщо супутню езотропію не виправляють навіть біфокальні окуляри, може знадобитися  хірургічна операція. Бувають випадки, коли патчі, призматичні окуляри та вправи допомагають позбутися від зовнішніх проявів езотропії, але зорові показиники не “наздогоняють” ці ознаки. У таких випадках, також необхідно погодитись на операцію.

Як проводяться операції із виправлення косоокості у Центрі Клінічної Офтальмології?

Під час операції, хірург робить невеликий розріз у верхній тканині ока, щоб дістатися до м’язів. За тим, хірургічним методом, м'язи переміщуються від стінки ока до потрібної зони, де вони зможуть утримувати око в правильній позиції. У багатьох випадках косоокості, потрібно робити операцію на обох очах.

Відновлення після операції відбувається дуже швидко. Діти зазвичай повертаються до нормальної активності вже через кілька днів.

Після хірургічного виправлення косоокості, деякий час потрібно носити окуляри, котрі додатково пристосовують очі до правильного функціонування. Іноді, для остаточного виправлення положення очей необхідно провести додаткову операцію.

 Звертаючись у Центр Клінічної Офтальмології, Ви неодмінно отримаєте неперевершений рівень догляду і чуйного обслуговування та можете бути впевнені у найвищій якості офтальмологічної діагностики та методів лікування!