Оптичний когерентний томограф DRI OCT Triton plus

Оптичний когерентний томограф DRI OCT Triton plus від компанії Topcon – першій у світі томограф для одночасного сканування переднього та заднього відрізків ока з частотно-модульованим джерелом (Swept Source). Компанія Topcon зробила величезний ривок у оптичній когерентній томографії. Даний прилад є першим, котрий поєднує у собі таку величезну кількість діагностичних можливостей. Тепер за його допомогою можливо оцінити усі структури ока ( у тому числі кортикальний шар скловидного тіла, хоріоідею та навіть склеру). Бездоганна якість фото очного дна та ОКТ знімків дає можливість розгледіти найдрібніші деталі, які цього моменту НЕМОЖЛИВО було побачити. Крім того, максимальна комплектація "plus" оснащена функцією ОКТ-ангіографіі. Лікарі Центру Клінічної офтальмології у числі перших в Україні та світі мають змогу працювати на такому інноваційному обладнанні, а пацієнти центру отримувати найсучаснішу та найточнішу діагностику.

Оптичний когерентний томограф DRI OCT Triton plus

Оптична когерентна томографія – це безконтактне неінвазивне дослідження очного дна, засноване на принципах вимірювання кількості відбитого світла клітинами ока для отримання поперечних зрізів. А нова оптимізована довжина хвилі 1050 нм ( замість 850 нм у попередніх моделях) дозволяє робити ці зрізи ще більш чіткішими та сканувати більш глибокі шари ока (хоріоідею та склеру).

Дослідження за допомогою системи оптичного когерентного томографа DRI OCT Triton plus

Оптична когерентна томографія застосовується для діагностики та спостереження за процесом лікування таких офтальмологічних патологій:

ОКТ-ангіографія - це новий неінвазивний метод візуалізації мікросудин ока. ОКТ ангіографія має багато переваг над флуоресцентною ангіографією, а саме:

 • не потребує внутрішньовенного введення барвників, отже є повністю безпечною та може проводитися усім категоріям населення ( дітям, вагітним жінкам, людям похилого віку) , виключає будь які побічні реакції та алергію
 • дозволяє оцінити як поверхневі так і глибокі судини (на відміну від флуоресцентної ангіографії) , так як знімки робляться пошарово
 • швидкість проведення
 • висока точність за допомогою технології обробки зображень OCTARATM, яка показує високу чутливість у виявленні низького кровотоку в мікросудинах та є корисною для виявлення мікроаневризм або капілярних аномалій.

Завдяки довжині хвилі 1050 нм дозволяє проникати у найглибші шари ока та краще візуалізувати очне дно

ОКТ - ангіографію найчастіше застосовують при таких захворюваннях:

Основні переваги оптичного когерентного томографа нового покоління DRI OCT Triton plus

 • Завдяки довжині хвилі 1050 нм дозволяє проникати у найглибші шари ока та краще візуалізувати очне дно навіть через катаракту , крововиливи та судини.
 • Висока швидкість сканування (100 тис сканів за 1 секунду) та функція корекції руху допомагає зменшити помилки, пов'язані з мимовільним рухами ока. Дає можливість проводити сканування маленьким дітям та людям з поганою концентрацією.
 • Ще більш точний аналіз переднього сегмента ока та візуалізація передньої та задньої камери ока. Є необхідним при діагностиці глаукоми, оцінки травм ока, розташування інородних тіл, вроджених патологій та у багатьох інших ситуаціях.
 • Унікальний звіт доктора Худа (Hood report) дозволяє оцінити ймовірність розвитку глаукоми ще до її появи.
 • Фундус камера високої точності дозволяє робити знімки не розширюючи зіницю.

Ще більш точний аналіз переднього сегмента ока та візуалізація передньої та задньої камери ока

 • Покращена система бази даних дозволяє зберігати скани пацієнта, порівнювати та аналізувати при появі нових станів.

Дослідження за допомогою системи оптичного когерентного томографа DRI OCT Triton plus відбувається наступним чином:

 • Пацієнт зручно сідає перед пристроєм оптичної когерентної томографії (ОКТ)
 • Спеціаліст просить покласти голову на опору та не рухати нею
 • Після цього, обладнання почне сканування очей, не контактуючи із ними

Сканування займає близько однієї хвилини.