Комп'ютеризований фороптер Topcon CV-5000

Фороптор – це прилад, схожий на дуже великі окуляри, в які вставлені десятки різних лінз. Вручну або за допомогою пульта управління ці диски обертаються, і лінзи необхідної сили (діоптрійності) по-чергово встановлюються в окуляри. Пацієнт через окуляри із цима лінзами має спрямувати погляд на таблиці і повідомляти свою суб'єктивну оцінку: добре чи погано йому видно літери. Офтальмолог потроху коригує сферичні лінзи, додає різні циліндричні лінзи, повертає їх на потрібні кути, орієнтуючись на коментарі пацієнта з приводу того «краще» або «гірше» видно. В результаті, лікар віднаходить оптимальну коригуючу лінзу для кожного ока.

Фороптор – це прилад, схожий на дуже великі окуляри

Щоб підбір лінз не перетворювався на хаотичне перебирання усіх можливих комбінацій, були розроблені різні логістичні програми, що мають вигляд спеціальних таблиць. Стартовою точкою підбору лінз, зазвичай, стає об'єктивна рефракція, отримана за допомогою авторефрактометра. Фінальний результат базується на виключно лікарському рішенні, зробленому на підставі відповідей пацієнта.

Центр Клінічної Офтальмології проводить підбір лінз за допомогою комп’ютерного фотороптера CV-5000 компанії Topcon (виробництво США).

У середньому процедура займає до 10 хвилин.

Центр Клінічної Офтальмології проводить підбір лінз за допомогою комп’ютерного фотороптера CV-5000 компанії Topcon

Фороптер допомагає обрати правильні коригуючі лінзи при таких офтальмологічних патологіях:

  • Усім первинним пацієнтам
  • Пацієнтам після рефракційних операцій (заміна кришталика внаслідок катаракти, кросс-лінкінг, видалення вторинної катаракти і т.д.)
  • З метою підбору окулярів для далі та близу
  • Для підбору контактних лінз

Фороптер допомагає обрати правильні коригуючі лінзи

Значення вимірювань для діагностики та переваги обладнання

Раніше замість фороптора офтальмологи використовували спеціальні оправи для пробних лінз. Така очкова оправа і величезна коробка із майже сотнею різних лінз дозволяли лікарю робити такий же підбір що й на форопторі, але вручну! Вставляючи для цього лінзи в оправу, питаючи пацієнта про результат, змінюючи лінзи, запитуючи, знову змінюючи лінзу вручну, і знову питаючи, і знову змінюючи… Процес був дуже довгим та виснажливим і для пацієнта, і для самого офтальмолога.

Комп’ютеризований фороптер CV-5000 значно пришвидшує та полегшує процедуру вибору корекції для покращення зору: будь то лінзи чи окуляри. Наводимо перелік суттєвих переваг даного обладнання:

  • Процедура значно полегшена і для пацієнта, і для лікаря. Заміна лінзи відбувається дуже швидко.
  • Завдяки функції “нахил”, пацієнт має можливість розташуватися у більш комфортному і звичному для себе положенні.
  • Завдяки сучасному пульту KB-50 із великим рідкокристалічним екраном, лікар офтальмолог має змогу доступно інформувати про все пацієнта, наглядно розповідаючи про переваги різних видів лінз, які можуть йому підійти. Розмова супроводжується роз’яснюючими зображеннями.
  • Анімаційні ролики допомагають пояснити пацієнту, як саме влаштоване око, які недоліки зору присутні конкретно у його індивідуальному випадку і яким чином їх можна виправити за допомогою окулярів або лінз.
  • Програма приладу дозволяє коригувати найскладніші рефракційні випадки, навіть проводити призматичну корекцію для рефракційної косоокості.

Комп’ютеризований фороптер CV-5000 значно пришвидшує та полегшує процедуру вибору корекції для покращення зору