Хірургічні методи лікування

Традиційна хірургія глаукоми

Традиційна хірургія глаукоми

До хірургії звертаються, коли лазерна терапія та ліки викликають у пацієнта нестабільний внутрішньоочний тиск і не можуть надалі застосовуватись у лікуванні глаукоми.

Типи хірургічного лікування глаукоми

  • Хірургічна трабекулотомія

Трабекулетомія – це найбільш поширена операція для лікування глаукоми. Вона застосовується, коли зору загрожують відкритокутова або закритокутова глаукома.

Як проводиться хірургічна трабекулотомія?

Трабекулотомія – амбулаторна операція, яка проводиться під місцевою анестезією. У процесі створюється додатковий отвір у дренажній системі для відтоку внутрішньоочної рідини. Таким чином, цей “штучний клапан”, розміщений під верхнім повіком, відводить рідину від склери під кон’юктиву.

Тимчасово (2-4 тиждні) після операції потрібно обмежити себе у таких повсякденних заняттях як: водіння авто, читання, раптові присідання та підйом важких предметів. Залежно від ситуації, кількість подальших офтальмологічних оглядів може варіюватися.

Результат трабекулотомії

Близько 50 % пацієнтів після операції більше не потребують ліків від глаукоми протягом значного проміжку часу. Результат трабекулотомії для 35%-40% пацієнтів такий, що необхідність приймати ліки, нажаль, залишиться. Але важливо, що у них так само оптимізується внутрішньоочний тиск, що покращує процесс відновлення зору.

  • Імплантація дренажних систем Ex-press та клапану Ахмеда

Наразі розроблено кілька пристроїв, які допомагають відвести водянисту вологу із передньої камери ока та знизити внутрішньоочний тиск. Всі ці пристрої мають подібний принцип дії.

Результат дренажної імплантації

Імплантація дренажних систем в око є альтернативою традіційним методам хірургічного лікування глаукоми. Вона дуже ефективно допомагає знизити внутрішньоочний тиск.

Центр Клінічної Офтальмології звертає Вашу увагу!

Лікування глаукоми це спільна робота офтальмолога і лікаря! Ваша роль полягає у безперечному дотриманні усіх рекомендацій лікаря, таких як: прийом препаратів, дотримання режиму закрапування та графіку оглядів у Центрі Клінічної Офтальмології. Як тільки встановлено діагноз глаукома, Ви зобов’язані регулярно відвідувати лікаря для контролю внутрішньоочного тиску та з метою спостереження за дегенеративними змінами зорового нерва. З цією метою проводяться ОКТ зорового нерву та комп’ютерна периметрія ока.

 

За міжнародними стандартами, потрібно відвідувати офтальмолога не рідше, аніж раз на півріччя. Але цей термін умовний, і може бути змінений Вашим лікарем. Якщо у Вас виникли негайні питання з приводу Вашого захворювання або того, як проходить лікування – не зволікайте! І повідомте свого лікаря у Центрі Клінічної Офтальмології. Адже сенс нашої роботи – це допомогти Вам!