Cистема оптичної біометрії і топографії рогівки ALADDIN (Topcon)

Cистема оптичної біометрії і топографії Topcon ALADDIN – це комбінований прилад для біометричних вимірювань різноманітних параметрів ока, котрі необхідні для призначення правильного лікування різних проблем зору. Це безконтактний та безболісний для пацієнта метод діагностики.

Систему біометрії ALLADIN використувують для проведення таких вимірювань:

  – Вимірювання довжини осі ока

  – Топографія та кератометрія рогівки

  – Вимірювання діаметру рогівки (white-to-white)

  – Пупілометрія

  – Вимірювання глибини передньої камери

Значення вимірювань для діагностики та переваги обладнання

Для того, щоб пояснити переваги та важливість вимірювань, що проводяться за допомогою системи біометрії і топографії Topcon ALLADIN, необхідно трошки заглибитись у значення певних термінів.

  • Довжина осі – це відстань між найбільш виступаючою точкою рогівки та центральною ямкою на сітківці. У дитячій офтальмології вимірювання проводиться для оцінки розмірів ока та спостереження у динаміці за прогресуванням міопії. У дорослій офтальмології даний параметр є основою для розрахунку сили інтраокулярної лінзи (штучного кришталика).
  • Кератометрія та топографія рогівки – це процедура вимірювання радіусів кривизни рогівки найпласкішого та найкрутішого меридіанів відповідно до осі кривизни та її товщини. На основі отриманих даних, ми отримуємо кольорову карту із зазначенням товщини. Показник товщини рогівки використовується для визначення похибки вимірювання внутрішньоочного тиску.

Дані вимірювань внутрішньоочного тиску залежать не тільки від тиску рідини у передній камері ока, але й від товщини рогівки пацієнта. Існують спеціальні таблиці для обчислення даної похибки: якщо рогівка товща середньостатистичної, то до показників ВОТ (внутрішньоочного тиску) додається від’ємна поправка (-1,-2,-3), якщо рогівка тонше середньостатистичної, то до показників ВОТ додається позитивна поправка (+1,+2,+3). Таким чином, лікар отримує індивідуальні показники тиску, що, наприклад, надає можливість гіпо- або гіпердіагностики глаукоми.

Топографічні та кератометричні дані та карти використовують для визначення ступеня та виду астигматизму, діагностики кератоконусу, кератоглобусу.

  • Глибина передньої камери (ACD) – це найбільша відстань між передньою поверхнею кришталика (передня камера) та крайньою точкою зовнішнього шару рогівки (епітелію), що вимірюється вздовж оптичної осі. Слугує показником, що використовується при діагностиці глаукоми, динаміки її прогресування та оцінки деяких післяопераційних ускладнень пов'язаних із тиском.

Комплекс отриманих даних використовують для розрахунку штучних інтраокулярних лінз при потребі заміни кришталика. За рахунок того, що апарат призначений також для точної діагностики захворювань рогівки, це дає змогу обчислювати ІОЛ (інтраокулярну, тобто – штучну лінзу) навіть після рефракційних втручань (лазерна корекція зору, кератотомічні насічки), що на багатьох апаратах є неможливим.

Дослідження за допомогою системи топографії та біометрії ALLADIN відбувається наступним чином:

  • Пацієнт зручно сідає перед апаратом
  • Спеціаліст просить обстежуваного зафіксувати погляд на світловий точці Голова при цьому повинна залишатися нерухомою
  • Спочатку обстеження проводиться для одного ока, а потім – для другого
  • Після закінчення процедури, офтальмолог розшифровує отримані результати

В залежності від обраної стратегії, тривалість процедури триває від 7 до 10 хвилин.

Дане обстеження  входить у стандартний діагностичний комплекс Центру Клінічної Офтальмології. Тобто – є одним із обов’язкових!