Facebook Pixel

Медикаментозні методи

Медикаментозна терапія (краплі та пігулки) – це перша лінія лікування глаукоми.

Використання очних антиглаукоматозних  крапель є першочерговим заходом при вперше виявленій глаукомі.

Медикаментозна терапія глаукоми. 

Рекомендації Центру Клінічної Офтальмології щодо дотримання графіку прийняття ліків

Кожний прийом ліків кожного дня рятує Ваш зір! Дуже важливо приймати ліки від глаукоми за графіком – так, як прописав Вам офтальмолог. Від цього залежить чи збережете Ви свій зір! Багато пацієнтів, коли офтальмолог призначає їм ліки, дуже хвилюються через те, як дотримуватись графіка і нічого не забути.

Головне правило! Закрапуйте очі в один і той же час щодня! У цьому Вам допоможе встановлення аудіонагадування на мобільний або ручний годинник.

Стежте за тим, щоб ліки не скінчилися в неочікуваний для Вас момент! Центр Клінічної Офтальмології обов’язково проінформує Вас про те, як довго триватиме Ваша медикаментозна терапія глаукоми. Отже, Ви зможете внести відмітку в свій календар або щоденник про те, коли потрібно поповнити свій запас ліків, щоб не бігти за ними в останній момент! Краще робити таку відмітку на тиджень раніше, аніж будуть використані усі ліки.

Центр Клінічної Офтальмології нагадує Вам, про необхідність відповідального ставлення до свого здоров’я! Для людей, яких зачепила глаукома, лікування є єдиним способом зупинити або сповільнити втрату зору.

Антиглаукоматозні краплі підбирає тільки лікар, після повної діагностики очей, котра допомагає встановити тип та стадію глаукоми. Також лише лікар здатний врахувати усі супутні захвоювання ока та організма в цілому і зробити висновки щодо правильного підбору ліків. Ніколи не змінюйте та не відкладайте прийом ліків від глаукоми, не проконсультувавшись з Вашим офтальмологом!

Cпецифіка ліків проти глаукоми

Зазвичай глаукома контролюється очними краплями. Щоденне закрапування допомагає понизити внутрішньоочний тиск (ВОТ). Стабілізація ВОТ є головною мірою призупинення подальшого розвитку глаукоми та пов’язаних із нею ускладнень. Одні ліки мають дію, спрямовану на контроль внутрішньоочної рідини, аби вона не надходила у надлишку до сітківки. Інші ліки контролюють тиск і спрямовують вологу до дренуючого кута ока. Загалом, медикаментозні методи допомагають зберегти зір, але деякі засоби можуть викликати небажані побічні ефекти:

  • Нудота
  • Свербіж очей
  • Почервоніння очей або шкіри навколо них
  • Зміни у пульсі та серцебитті
  • Втома
  • Зміни у диханні (особливо, якщо пацієнт страждає на астму або має інші проблеми із диханням)
  • Сухість у роті
  • Затуманений зір
  • Інтенсивний ріст вій
  • Зміна кольору очей, шкіри навколо очей або зовнішнього вигляду повік

Всі ліки можуть давати побічні ефекти! Деякі препарати здатні викликати проблеми у випадку їх поєднання із іншими ліками. Якщо з метою лікування глаукоми Ви обрали Центр Клінічної Офтальмології, підготуйтеся будь ласка до того, що наш офтальмолог, перш за все, попросить Вас надати перелік усіх ліків, які Ви приймаєте. Обов'язково повідомте нашу команду, якщо у Вас є будь-які підстави вважати, що у Вас можуть з'явитися побічні ефекти від медикаментозного лікування глаукоми!

Навіть якщо Ви хвилюєтеся через вірогідність побічних ефектів або якщо вони дійсно проявилися під час прийняття ліків, не змінюйте та не зупиняйте прийом антиглаукоматозних препаратів, призначених лікарем, не повідомивши його про цей намір! Якщо Ви бажаєте зупинити прийом ліків, які використовуєте зараз, Ви маєте звернутись до офтальмолога, щоб він виписав Вам рецепт на нові.

Якщо монотерапія не ефективна, Центр Клінічної Офтальмології підготує для Вас рекомендації щодо комбінації крапель з різним ефектом дії. У випадку, коли зниження внутрішньоочного тиску до цільових значень не відбулося, наступним кроком у лікуванні глаукоми будуть інші методи, такі як, наприклад: лазерна або оперативна хірургія ока.

 

Центр Клінічної Офтальмології наголошує: якщо Ви страждаєте на глаукому і лікуєте її медикаментозними методами обов’язково розповідайте лікарю, які ліки Ви приймаєте або навіть плануєте вживати із різних причин! Будь-які ліки, пов’язані із будь-якими іншими Вашими потребами можуть бути небезпечні у поєднанні із ліками проти глаукоми! Тому життєво необхідно обговорити їх із Вашим лікарем офтальмологом заздалегідь!