Лазерні методики лікування

Лазерне лікування заслужено займає своє місце серед найпопулярніших лікувальних заходів сьогодення. У порівнянні із медикаментозним та хірургічним лікуванням, лазерні технології відрізняються своєю ефективністю, безпечністю; виключають кровотечу і не потребують відмови від звичайного способу життя.

Переваги лазерного лікування

Принцип роботи лазерних систем полягає у концентрації світлового променю на конкретних точках оброблюваної зони – одна за одною. Зазвичай офтальмологічний лазер сягає лише 10/1 міліметра тканини, якої торкається. У результаті його роботи, травмована або патологічна тканина “сгорає” – оскільки відбувається коагуляція білкових елементів. Таким чином, лазер може перешкодити розростанню патологічних судин в оці, а значить – і розвитку хвороб, пов’язаних із цим негативним явищем. І також, ця здатність лазерних технологій допомагає “виключити” із ока неактивні ділянки, які перешкоджають нормальному постачанню та функціонуванню здорових тканин навколо. У результаті “горіння” проблемних ділянок, в яких вже не відбуваєтся кровообігу, інші, сусідні зони починають отримувати належні речовини та стимули. Одночасно активується вироблення речовин, які сприяють зціленню самого захворювання.

Як проводиться лікування лазером?

Лазерні операції проводяться в амбулаторних умовах із застосуванням новітнього, безпечного обладнання. Анестезія робиться за допомогою закрапування знеболювальних крапель. Виключенням є лише процедура циклофотокоагуляції, яка відбувається під місцевим знеболенням. Усі пацієнти відмічають, що процедура майже або цілком безболісна.

Сама ж лазерна маніпуляція виглядає наступним чином: лікар спрямовує спеціальну лінзу на око. Для пацієнта лазер виглядає як яскраве світло та спалахи.

Пацієнти можуть повернутися додому, під наглядом близьких, одразу після лазерної операції. А до звичайної щоденної діяльності – вже на наступний день. Із незвичайний відчуттів можна відмітити тимчасові відчуття подразнення в оці та розмиття зору.

Інформація, яку потрібно знати щодо поведінки після лазерного лікування

 На протязі 10-14 днів рекомендовано:

  • Не приймати ванну, не відвідувати сауну чи баню. На цей час користуйтесь теплим душем.
  • Загальна кількість рідини, випитої за добу не повинна перевищувати 1,5 л
  • Необхідно відмовитись від гострої, солоної їжі, алкогольних напоїв, міцного чаю та кави.
  • Уникати переохолодження
  • Уникати тютюнового диму
  • Чергувати кожні 30 хвилин зорового навантаження, із відпочинком – 15 хвилин
  • Три тиждні після процедури потрібно лімітувати фізичні навантаження. Особливо – різкі нахиляння.

При болях, різкій втраті гостроти зору або почервонінні пролікованого лазером ока, Центр Клінічної Офтальмології закликає Вас зв’язатися із Вашим лікарем.

Центр Клінічної Офтальмології використовує сучасне і безпечне обладнання для проведення лазерного лікування очей. Враховуючи результативність та зручність лазерних методик для пацієнтів, наша команда вважає їх одним із найкращих сучасних заходів!