Facebook Pixel

Дитяча офтальмологія

Дитяча офтальмологіяДитяча офтальмологія - це розділ офтальмології, пов'язаний із захворюваннями очей, корекцією візуальних функцій та діагностикою порушень зору у дітей.

Раннє виявлення та лікування багатьох захворювань, що загрожують зору, можуть запобігти таким проблемам як: косоокість, амбліопія, серйозні порушення рефракції та інші. Коли мова йде про дітей, найважливішим заходом для профілактики проблем зору є звичайні офтальмологічні огляди та тести  візуального скрінінгу.

Раннє виявлення та лікування багатьох захворювань

Найрозповсюдженіші дитячі офтальмологічні захворювання та патології

  • Амбліопія – це низький зір одного ока, пов'язаний із порушенням розвитку зору у дитинстві. Часто, обидва ока можуть виглядати абсолютно нормально, оскільки проблема полягає у відсутності нормальної стимуляції візуального шляху від зорового нерва до мозку. Амбліопія може бути викликана косоокістю, яку потрібно якнайшвидше виправити. Також, амбліопія може виникнути через інші структурні проблеми із очима, які знижують гостроту зору або роблять його розмитим. 

Дуже важливо виявити амбліопію якомога раніше, оскільки вона призводить до постійної втрати зору слабкого ока. Лікування може передбачати використання окулярів, хірургічне втручання або – поєднання цих методик.

  • Косоокість – це будь-яке порушення розташування очей. Очі можуть бути розвернуті усередину (езотропія), надто розвернуті від перенісся (розбіжна косоокість або – екзотропія), мати невірне вертикальне розташування. У дорослих спричинити розлад м'язової системи ока та косоокість здатні такі захворювання як: хвороба щитовидної залози, гіпертонія, цукровий діабет, інсульти, міастенія та розсіяний склероз. 

Лікування косоокості може передбачати окуляри, різні вправи, призначають окуляри та/або хірургічні операції на очах. Дуже важливо лікувати будь-які порушення зору у дітей!

  • Глаукома – це пошкодження зорового нерва, викликане, зазвичай, високим внутрішньоочним тиском. Якщо не лікувати глаукому, то ця хвороба може призвести до незворотньої сліпоти, навіть у дитинстві. Коли цю проблему діагностують до досягнення дитиною віку 3-ьох років, її називають вродженою глаукомою. Симптоми вродженої глаукоми включають чутливість до світла, часте миготіння очима, постійна сльозотеча; також очі дитини, що страждає на глаукому, можуть здаватися помутнілими або надто великими.

Старші діти, також, можуть мати глаукому, але ознаки та симптоми часто менш очевидні, аніж у маленьких дітей. Тому  необхідно раз на півріччя робити із дитиною огляд у офтальмолога – аби завчасно знати про можливість серйозних проблем!

Дитяча глаукома майже завжди усувається хірургічним способом. Перш на все, це допомагає знизити внутішньоочний тиск. На щастя, результат хірургічної операції із лікування глаукоми у дітей – відмінний і здатний зберегти зір від глаукоми на все життя.

Центр Клінічної Офтальмології використовує найбільш просунуті методи для лікування глаукоми у дітей.

  • Педіатрична катаракта – помутніння лінзи всередині ока, що розташована прямо за райдужною оболонкою (та сама, що визначає колір очей). Найпоширенішою ознакою катаракти є біла або сіра зіниця. Проте, у деяких випадках, катаракту важко помітити без повної діагностики.

Дитяча катаракта може бути вродженою або виникнути протягом перших років життя. Вона здатна уражати як одне, так і обидва ока. Катаракта може також бути успадкованою, якщо існує сімейна історія катаракти, що проявлялася в дитинстві. Деякі випадки катаракти – викликані метаболічними або генетичними розладами, і тому лікарі Центру Клінічної Офтальмології часто пропонують батькам додаткові обстеження для оцінки загального стану здоров’я дитини. 

Більш тривожним є те, що катаракта у дитини може призвести до амбліопії, косоокості та ністагму (неконтрольовані швидкі рухи очей). Незважаючи на те, що виявлена педіатрична катаракта може бути настільки незначна, що це не впливає на якість бачення, її слід усунути своєчасно, аби запобігти поступовій втраті зору.

Як у випадках із дорослими людьми, педіатрична катаракта призводить до значних втрат зору. Тобто людина, яка з дитинства страждала на цю хворобу, постійно втрачає зір і, при тому, – в цілком очевидних масштабах.

Центр Клінічної Офтальмології пропонує послуги для вирішення проблем зору

  • Педіатрична рефракційна хірургія

Іноді дітям потрібні окуляри та/або контактні лінзи, оскільки без них вони не можуть добре бачити. Причини для цього можуть бути неврологічними, поведінковими або фізичними. Погане бачення може спричинити відчуття неповноцінності у дитини, тому краще негайно вжити необхідних заходів та звернутися до педіатричної рефракційної хірургії.

  • Педіатрична окулопластика

Це поняття об’єднує під собою різні хірургічні операції, що проводяться поза зоною очного яблука: на повіках, м’язах очей, сльозних залозах, тканинах та кістках орбіт. Такі операції допомагають вирішити наступні проблеми із зором у дітей:

  • Вроджений птоз – тобто, опущення верхньої повіки
  • Дермоїд повіка – нарости доброякісної тканини на повіках
  • Халязіон – щільне округле утворення на краю або упродовж усієї повіки, спричинене закупорюванням залоз (частіше мейбомієвої, рідше – залози Цейса)
  • Косоокість.

 

Центр Клінічної Офтальмології приділяє особливу увагу проблемам зору у дітей. Вчасно вжиті заходи – це гарантія збереження зору Вашої дитини на все життя! Почати турботу про зір Вашої дитини просто: потрібно лише 1 раз на півріччя проводити огляд і негайно звертатись до лікаря у разі будь-якого занепокоєння!